עורך דין מקרקעין בפתח תקווה

עורך דין מקרקעין במרכז
06/08/2015

עורך דין מקרקעין בפתח תקווה

בפתח תקווה מצויות כיום אלפי דירות להשכרה, אשר מטרתן להעניק לבעליהן תוספת נאה להכנסה החודשית. על מנת להבטיח את ההכנסה הרציפה ואת תקינות הנכס, וכדי להימנע מתסבוכות ובעיות מול השוכרים, ישנה חשיבות מרובה לעריכת חוזה שכירות באמצעות עורך דין מקרקעין בפתח תקווה.

הבעיות שבחוזי שכירות ״סטנדרטיים״

בתור משרד המתמחה בענף הנדלן (מקרקעין ותכנון ובניה) אנו יודעים שלא מעט שוכרים ומשכירים נוטים להסתפק בחוזים סטנדרטיים, ולהוסיף בהם באופן עצמאי מספר שינויים. ואולם, מי שאינו בעל ידע משפטי הולם יתקשה מאוד לצפות את הקשיים העתידיים שעלולים להופיע. כתוצאה מכך כבר מצאו את עצמם משכירים רבים בפני בעיה קשה כאשר נאלצו להתמודד עם דיירים שאינם עומדים בתשלומים, גורמים נזקים לנכס או מסרבים לפנותו. לו רק היו דואגים להסדיר מנגנוני ההגנה משפטיים הולמים בעזרת עורך דין, היו נמנעים מהם הפסדי שכר דירה ניכרים, הוצאות יקרות ותסבוכת משפטית מטרידה.

ייעוץ מקדים לפני השכרת דירה

למעשה, אנו ממליצים לפנות אל עו"ד מקרקעין בפתח תקווה עוד בשלב המוקדם שלפני כניסה למו"מ על החוזה. זאת, מאחר שעורך הדין מנוסה יידע להנחות את המשכיר לגבי מספר בדיקות חשובות המשרות ביטחון בנוגע לזהותו ואמינותו של השוכר. לדוגמא, מלבד פגישה עם השוכר הפוטנציאלי על מנת להתרשם מאופיו וממצבו המשפחתי, כדאי לבדוק גם את מעמדו הכלכלי באמצעות תלושי משכורת או אישור מרו"ח. כמו כן, יש לבקש את מספר חשבון הבנק של השוכר במטרה לוודא כי אין עיקולים או הגבלות על החשבון. מעבר לכך, יש לוודא כי השוכר מתכוון להשתמש בדירה לצורך מגוריו שלו ולא למטרות עסקיות, מאחר ששימוש עסקי עלול לעורר בעיות מול הרשויות ולהפחית את דמי השכירות עקב ניכוי מס.

מנגנוני הגנה בחוזה עצמו

עורך דין מקרקעין בפתח תקווה יפעל לעריכת חוזה השומר ומקדם את האינטרסים של לקוחו, ונקודה מהותית בנושא זה מהווים מנגנוני ההגנה העומדים לימינו של המשכיר. לדוגמא, עורך הדין ידאג כי תתבצע הפקדה בגובה מוסכם לחשבון הנאמנות שיפתח, המבטיחה כי דמי השכירות והתשלומים השוטפים ימשיכו להגיע לידי המשכיר בכל מקרה. כמו כן, עו"ד מקרקעין בפתח תקווה יפעל למתן ערבות עצמית ראויה מצד השוכר, אותה ניתן יהיה לממש בבנק באופן מיידי עקב הפרת תנאים, ואף יפעל להחתמת ערבים על כתב הערבות. לבסוף, ראוי וכדאי שמנגנון ההגנה יהיה יעיל וירתיע מפני אי עמידה בתנאי החוזה. במנגנון תיכללנה סנקציות שונות הכוללות גם קנס יומי בו יישא השוכר על כל תקופה בה אינו משלם את דמי השכירות כנדרש, או לחילופין מסרב לפנות את הנכס.

הניסיון מוכיח כי פנייה אל עורך דין בפתח תקווה היא הדרך הטובה ביותר ליהנות מראש שקט, ומביטחון לגבי מצב הנכס, דמי השכירות והתשלומים השוטפים. על כן, אנו מזמינים אתכם לפנות אל הצוות המקצועי במשרד עו"ד חיים מסילתי, ולקבל ליווי משפטי ושמאי הולם לעריכת חוזה השכירות. לפרטים נוספים התקשרו כעת טלפון 03-9045881.

 

Call Now Button //]]>