עורך דין מקרקעין במרכז

ג'ונגל הפיתוח
24/06/2015
עורך דין מקרקעין בפתח תקווה
06/08/2015

עורך דין מקרקעין במרכז

בשנים האחרונות יוצאים אל הפועל באזור המרכז ובכלל מיזמים רבים במסגרת תמ"א 38, ועוד רבים אחרים מצויים בהליכי אישור מתקדמים. באופן עקרוני, מדובר בתוכנית שנועדה לחזק מבנים ישנים בפני רעידות אדמה, אך מלבד זאת קיימים בה עוד יתרונות מהותיים לבעלי הדירות, ליזמים ולתושבי האזור בכלל. ואולם, יש לזכור כי מדובר בעסקת מקרקעין לכל דבר הנדרשת בלא מעט שלבים, אישורים והחלטות, ואף מתקיימים בה אינטרסים שונים ולעיתים מנוגדים של כל צד – כלומר הקבלן והדיירים. על כן, המלצתנו הגורפת במשרד עו"ד חיים מסילתי היא לדאוג לליוי משפטי של עסקאות אלו לכל אורכן.

בין הקבלן לדיירים

עסקת תמ"א 38 מבוססת על העברת זכויות בנייה מצד הדיירים לידי הקבלן, כדי שהאחרון יוכל להוסיף עוד דירות למבנה ולמכרן לצדדים אחרים. בתמורה לכך, הקבלן מבצע עבודות שונות בהתאם לאישורים שהתקבלו ולתנאי החוזה, ביניהם שיפוצים בלובי ובחדר המדרגות, תוספת מעלית, הרחבת דירות וחיזוק היסודות. במקרה שמדובר בעסקת תמ"א 38/2 הורס הקבלן את הבניין הישן ובונה במקומו בניין חדש, בעוד הדיירים זוכים לדיור הולם או לתמורה כספית בגינו. כבכל עסקת מקרקעין, גם כאן מתקיים ניגוד בין האינטרסים של הקבלן לאלו של הדיירים. מטבע הדברים, האחרונים מעוניינים לזכות בהשבחה גדולה ככל האפשר של נכסיהם, ובבטחונות גבוהים והולמים, ואילו הראשון שואף להקטין ככל האפשר את הוצאותיו, חובותיו וסיכוניו. על כן, חשיבותו של עו"ד מקרקעין במרכז לליווי תמ"א 38 נעוצה בראש ובראשונה בייצוג הדיירים ובעמידה נחרצת על האינטרסים שלהם למול נציגיו המשפטיים של היזם.

היבטים נוספים בפרויקט

חשוב להבין כי מלבד היזם והדיירים מעורבים בפרויקטי תמ"א 38 עוד בעלי מקצוע וגורמים רבים כגון שמאי מקרקעין, מה שהופך אותם למורכבים בהרבה מעסקת מכר רגילה. בין היתר מוערבים בפרויקט פקידי עירייה, נציגי ועדות תכנון ובניה, אנשי רשות המיסים, קבלני שיפוצים, אדריכלים, מהנדסים, מפקחים ולא מעט הליכים בירוקראטיים סבוכים. כאן באה לידי ביטוי חשיבותו של עורך דין מקרקעין במרכז המחזיק בניסיון נרחב בכל הקשור לעסקאות אלו. בעל מקצוע הבקיא בדינים, בצעדים ובשלבים הפרטניים של הפרויקט מסוגל לקצר ולזרז את ההליכים, בעוד שחוסר ניסיון יוביל בסבירות גבוהה לעיכובים מעיקים ואף להיתקעות המיזם.

ליווי מקיף בכל שלבי תמ"א 38

לצד האמור לעיל, עורך דין מקרקעין במרכז מעניק ללקוחותיו ליווי כולל במגוון היבטים, החל בהתמודדות עם דיירים סרבנים, דרך ניהול מו"מ מול הקבלן ועד לעריכת חוזה מפורט וברור. אנו מזמינים אתכם ליהנות מניסיון רב שרכשנו כמשרד עו"ד מקרקעין במרכז המתמחה בליווי פרויקטי תמ"א 38, ובקידומם על הצד היעיל והטוב ביותר מבחינת לקוחותינו. לפרטים נוספים ולקביעת פגישה התקשרו אלינו בטלפון 03-9045881.

Call Now Button //]]>